Packard Bell EasyNote TJ71-RB-050
  • Total hits:4815
  • General Class Standard Laptop
    Operating Sistem Windows 7
    Body Dimensions 14.65 in x 1.48 in x 9.84 in
    Weight 2.70 kg (5.95 lb)
    Color Black
    Display Size 15.6 inches
    Resolution 1366x768
    LED Yes
    3D No
    Features Surface finish:Glossy
    Processor Name AMD Athlon II M300
    Frequence 2 GHz
    Cores 2 per processor
    Cache L2 Cache:1.0 MB
    Arhitecture 64-bit
    Technology 45nm
    Chipset RS880M
    TDP 35W
    Features Front side bus (FSB):3200 MHz
    Graphics Type Integrated card
    Name ATI Mobility Radeon HD4200
    Memory up to 1408 MB
    Memory Capacity 3 GB
    Type DDR2
    Storage Capacity 250 GB
    RPM 5400 RPM
    Type Hard Disc (HDD)
    Interface SATA
    Optical Type Reading support: CD DVD
    Writing support: CD DVD
    Networking LAN 1000 mbps
    Wifi Yes (802.11b, 802.11g, 802.11n)
    Bluetooth No
    UWB No
    Interfaces USB 4 Version:2.0
    HDMI Yes
    VGA Yes
    LAN RJ-45
    ESata No
    FireWire No
    Microphone Microphone in 3.5mm
    Headphone Audio out 3.5mm
    Card Reader Memory Stick, Memory Stick PRO, SD, xD-Picture Card, MMC
    Multi Purpose DriveBay No
    Docking Station Port No
    Devices Keyboard -
    Pointing Touchpad (2 Buttons, Multitouch)
    Camera Yes
    Microphone Yes
    Security Features -
    Baterry Cells -
    Autonomy 3.5 Hours
    Other Power adapter voltage:100 V - 240 V, 50 Hz, 60 Hz
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!