Packard Bell EasyNote TX86-GO-035UK
  • Total hits:4291
  • General Class Standard Laptop
    Operating Sistem Windows 7
    Body Dimensions -
    Color Gray
    Display Size 15.6 inches
    Resolution 1366x768
    LED Yes
    3D No
    Processor Name Intel Core i5 430M
    Frequence 2.26 GHz
    Cores 2 per processor
    Cache L3 Cache:3.0 MB
    Arhitecture 64-bit
    Technology 32nm
    Chipset Intel HM55 Express
    TDP 35W
    Graphics Type Integrated card
    Name Intel GMA HD
    Memory Capacity 3 GB
    Type DDR3
    Slots 2
    Total Slots 2
    Storage Capacity 500 GB
    RPM 5400 RPM
    Type Hard Disc (HDD)
    Interface SATA
    Optical Type Reading support: CD DVD
    Writing support: CD DVD
    Networking LAN -
    Wifi Yes (802.11b, 802.11g, 802.11n)
    Modem No
    Interfaces USB -
    VGA Yes
    Microphone Microphone in 3.5mm
    Headphone Audio out 3.5mm
    Card Reader Memory Stick, Memory Stick PRO, SD, xD-Picture Card
    Multi Purpose DriveBay No
    Docking Station Port No
    Devices Keyboard -
    Pointing Touchpad (2 Buttons)
    Camera Yes, 1.3 megapixels
    Security Features -
    Baterry Cells 6 cells
    Capacity 4400 mAh
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!