Sony VAIO VPC-Z13AHX
Sony VAIO VPC-Z13AHX
  • Total hits:5476
  • General Class Portable Laptop
    Operating Sistem Windows 7
    Body Dimensions 12.40 in x 1.30 in x 8.30 in
    Weight 1.38 kg (3.04 lb)
    Color Black
    Display Size 13.1 inches
    Resolution 1920x1080
    LED Yes
    3D No
    Processor Name Intel Core i7 640M
    Frequence 2.8 GHz
    Cores 2 per processor
    Cache L3 Cache:4.0 MB
    Arhitecture 64-bit
    Technology 32nm
    TDP 35W
    Graphics Type Dedicated card, Integrated card
    Name NVIDIA GeForce GT 330M
    Memory 1024 MB
    Name Intel GMA HD
    Memory Capacity 8 GB
    Max Capacity 8 GB
    Max Capacity Per Slot 4 GB
    Type DDR3
    Slots 2
    Total Slots 2
    Storage Capacity 512 GB
    Type Solid State Drive (SSD)
    Interface SATA (Bays (in use): 2)
    Optical Type Reading support: CD DVD BD
    Writing support: CD DVD BD
    Networking LAN 1000 mbps
    Wifi Yes (802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n)
    Bluetooth Yes Version:2.1 EDR:Yes
    Modem No
    Wimax No
    UWB No
    Broadband Wireless CDMA (EVDO)
    Interfaces USB 3 Version:2.0 Powered while off:No
    HDMI Yes
    VGA Yes
    LAN RJ-45
    ESata No
    FireWire No
    Expansion Slot ExpressCard (34)
    Microphone Microphone in 3.5mm
    Headphone Audio out 3.5mm
    Card Reader Memory Stick PRO, Memory Stick PRO Duo, SD
    Multi Purpose DriveBay No
    Docking Station Port Yes
    Devices Keyboard -
    Pointing Touchpad (2 Buttons, Multitouch)
    Camera Yes
    Microphone Yes
    Security Features Fingerprint reader
    Baterry Cells -
    Autonomy 7 Hours
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!