Toshiba Satellite C660D-10W
Toshiba Satellite C660D-10W
  • Total hits:9960
  • General Class Standard Laptop
    Operating Sistem Windows 7
    Body Dimensions 14.98 in x 1.40 in x 10.0 in
    Weight 2.30 kg (5.07 lb)
    Color Black
    Display Size 15.6 inches
    Resolution 1366x768
    Processor Name AMD V140
    Graphics Type Integrated card
    Name ATI Mobility Radeon HD 4250
    Memory up to 893 MB
    Memory Capacity 2 GB
    Max Capacity 8 GB
    Max Capacity Per Slot 4 GB
    Type DDR3
    Total Slots 2
    Storage Capacity 250 GB
    RPM 5400 RPM
    Type Hard Disc (HDD)
    Interface SATA
    Optical Type Reading support: CD DVD
    Writing support: CD DVD
    Networking LAN 100 mbps
    Wifi Yes (802.11b, 802.11g, 802.11n)
    Bluetooth No
    UWB No
    Interfaces USB 2 Version:2.0
    LAN RJ-45
    Microphone Microphone in 3.5mm
    Headphone Audio out 3.5mm
    Card Reader SD, SDHC, SDXC
    Multi Purpose DriveBay No
    Docking Station Port No
    Devices Keyboard -
    Pointing Touchpad (2 Buttons, Multitouch)
    Camera No
    Microphone No
    Security Features -
    Baterry Cells -
    Type Li-Ion
    Autonomy 3.5 Hours
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!