Toshiba Satellite L645D-S4100
Toshiba Satellite L645D-S4100
  • Total hits:4856
  • General Class Standard Laptop
    Operating Sistem Windows 7
    Body Dimensions 13.30 in x 1.50 in x 9.13 in
    Weight 2.26 kg (4.98 lb)
    Color Black
    Display Size 14 inches
    Resolution 1366x768
    LED Yes
    3D No
    Processor Name AMD Athlon II P360
    Frequence 2.3 GHz
    Cores 2 per processor
    Cache L2 Cache:1.0 MB
    Arhitecture 64-bit
    Chipset AMD M880G
    Graphics Type Integrated card
    Name ATI Mobility Radeon HD 4250
    Memory 256 MB up to 1405 MB
    Memory Capacity 3 GB
    Max Capacity 8 GB
    Max Capacity Per Slot 4 GB
    Type DDR3
    Slots 2
    Total Slots 2
    Storage Capacity 320 GB
    RPM 5400 RPM
    Type Hard Disc (HDD)
    Interface SATA
    Optical Type Reading support: CD DVD
    Writing support: CD DVD
    Networking LAN 100 mbps
    Wifi Yes (802.11b, 802.11g, 802.11n)
    Bluetooth No
    UWB No
    Interfaces USB 2 Version:2.0 Powered while off:No
    VGA Yes
    LAN RJ-45
    ESata Yes (1)
    FireWire No
    Microphone Microphone in 3.5mm
    Headphone Audio out 3.5mm
    Card Reader Memory Stick, Memory Stick PRO, SD, SDHC, miniSD, MMC
    Multi Purpose DriveBay No
    Docking Station Port No
    Devices Keyboard -
    Pointing Touchpad (2 Buttons, Multitouch)
    Camera Yes
    Microphone Yes
    Security Features Kensington lock, Face recognition webcam
    Baterry Cells 6 cells
    Type Li-Ion
    Capacity 48 WHr
    Autonomy 3.8 Hours
    Other Adapter power consumption:Typical: 65 W Power adapter voltage:100 V - 240 V, 50 Hz, 60 Hz
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!