Toshiba Satellite L845-S4240
Toshiba Satellite L845-S4240
  • Total hits:6851
  • General Class Standard Laptop
    Operating Sistem Windows 7
    Body Dimensions 13.40 in x 1.30 in x 9.10 in
    Weight 2.09 kg (4.6 lb)
    Color Gray
    Display Size 14 inches
    Resolution 1366x768
    LED Yes
    3D No
    Processor Name Intel Core i3 2370M
    Frequence 2.4 GHz
    Cores 2 per processor
    Cache L3 Cache:3.0 MB
    Arhitecture 64-bit
    Technology 32nm
    Chipset Intel HM76 Express
    TDP 35W
    Features Hyperthreading:Yes
    Graphics Type Integrated card
    Name Intel GMA HD 3000
    Memory Capacity 6 GB
    Max Capacity 16 GB
    Max Capacity Per Slot 8 GB
    Type DDR3
    Slots 2
    Total Slots 2
    Storage Capacity 640 GB
    Size 2.5"
    RPM 5400 RPM
    Type Hard Disc (HDD)
    Interface SATA
    Optical Type Reading support: CD DVD
    Writing support: CD DVD
    Networking LAN 100 mbps
    Wifi Yes (802.11b, 802.11g, 802.11n)
    UWB No
    Interfaces USB 3 Version:2.0, 3.0 Powered while off:Yes
    HDMI Yes
    VGA Yes
    LAN RJ-45
    ESata No
    Thunderbolt No
    FireWire No
    Microphone Microphone in 3.5mm
    Headphone Audio out 3.5mm
    Card Reader SD, SDHC, SDXC, miniSD, microSD, MMC
    Multi Purpose DriveBay No
    Docking Station Port No
    Devices Keyboard -
    Pointing Touchpad (2 Buttons, Multitouch)
    Camera Yes
    Microphone Yes
    Security Features Kensington lock, Face recognition webcam
    Baterry Cells 6 cells
    Type Li-Ion
    Capacity 48 WHr
    Other Adapter power consumption:Typical: 65 W Power adapter voltage:100 V - 240 V, 50 Hz, 60 Hz
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!