Toshiba Satellite Pro L300D-EZ1006V
  • Total hits:4468
  • General Class Standard Laptop
    Operating Sistem Windows Vista
    Body Dimensions 14.30 in x 1.48 in x 10.50 in
    Weight 2.54 kg (5.6 lb)
    Color Gray
    Display Size 15.4 inches
    Resolution 1280x800
    3D No
    Processor Name AMD Turion 64 X2 TL-62
    Frequence 2.1 GHz
    Cores 2 per processor
    Cache L2 Cache:1.0 MB
    Arhitecture 64-bit
    Technology 65nm
    Chipset AMD M690G
    Features Front side bus (FSB):1600 MHz
    Graphics Type Integrated card
    Name ATI Mobility Radeon X1250
    Memory 128 MB up to 831 MB
    Memory Capacity 3 GB
    Max Capacity 4 GB
    Max Capacity Per Slot 2 GB
    Type DDR2
    Slots 2
    Total Slots 2
    Storage Capacity 160 GB
    RPM 5400 RPM
    Type Hard Disc (HDD)
    Interface SATA
    Optical Type Reading support: CD DVD
    Writing support: CD DVD
    Networking LAN 100 mbps
    Wifi Yes (802.11b, 802.11g)
    Bluetooth No
    Modem Yes
    Infrared No
    Wimax No
    UWB No
    Interfaces USB 3 Version:2.0 Powered while off:No
    VGA Yes
    LAN RJ-45
    ESata No
    FireWire No
    Expansion Slot ExpressCard (54, 34)
    Microphone Microphone in 3.5mm
    Headphone Audio out 3.5mm
    Card Reader Memory Stick, Memory Stick PRO, SD, MMC
    Multi Purpose DriveBay No
    Docking Station Port No
    Devices Keyboard -
    Pointing Touchpad (2 Buttons)
    Camera No
    Microphone No
    Security Features -
    Baterry Cells 6 cells
    Type Li-Ion
    Capacity 4000 mAh
    Other Adapter power consumption:Typical: 75 W Power adapter voltage:100 V - 240 V, 50 Hz, 60 Hz
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!