Toshiba Satellite Pro L350-S1001V
  • Total hits:5841
  • General Class Desktop replacement
    Operating Sistem Windows Vista
    Body Dimensions -
    Weight 3.22 kg (7.1 lb)
    Color Gray
    Display Size 17 inches
    Resolution 1440x900
    3D No
    Processor Name Intel Core 2 Duo T8100
    Frequence 2.1 GHz
    Cores 2 per processor
    Cache L3 Cache:3.0 MB
    Arhitecture 64-bit
    Technology 45nm
    TDP 35W
    Graphics Type Integrated card
    Name Intel GMA X3100
    Memory 128 MB up to 358 MB
    Memory Capacity 2 GB
    Max Capacity 4 GB
    Max Capacity Per Slot 2 GB
    Type DDR2
    Slots 1
    Total Slots 2
    Storage Capacity 160 GB
    RPM 5400 RPM
    Type Hard Disc (HDD)
    Interface SATA
    Optical Type Reading support: CD DVD
    Writing support: CD DVD
    Networking LAN 100 mbps
    Wifi Yes (802.11a, 802.11g, 802.11n)
    Bluetooth No
    Modem Yes
    Infrared No
    Wimax No
    UWB No
    Interfaces USB 3 Version:2.0 Powered while off:No
    VGA Yes
    LAN RJ-45
    ESata No
    FireWire No
    Microphone Microphone in 3.5mm
    Headphone Audio out 3.5mm
    Card Reader Yes
    Multi Purpose DriveBay No
    Docking Station Port No
    Devices Keyboard -
    Pointing Touchpad (2 Buttons)
    Camera Yes
    Microphone Yes
    Security Features -
    Baterry Cells -
    Type Li-Ion
    Capacity 4000 mAh
    Other Adapter power consumption:Typical: 75 W Power adapter voltage:100 V - 240 V
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!