Toshiba Satellite Pro L350-S1701
  • Total hits:6512
  • General Class Desktop replacement
    Operating Sistem Windows Vista
    Body Dimensions 15.70 in x 1.70 in x 11.50 in
    Weight 3.22 kg (7.1 lb)
    Color Gray
    Display Size 17 inches
    Resolution 1440x900
    3D No
    Processor Name Intel Core 2 Duo P8400
    Frequence 2.26 GHz
    Cores 2 per processor
    Cache L3 Cache:3.0 MB
    Arhitecture 64-bit
    Technology 45nm
    Chipset Intel GM45 Express
    TDP 25W
    Graphics Type Integrated card
    Name Intel GMA 4500MHD
    Memory 128 MB up to 1340 MB
    Memory Capacity 3 GB
    Max Capacity 4 GB
    Max Capacity Per Slot 2 GB
    Type DDR2
    Slots 2
    Total Slots 2
    Storage Capacity 250 GB
    RPM 5400 RPM
    Type Hard Disc (HDD)
    Interface SATA
    Optical Type Reading support: CD DVD
    Writing support: CD DVD
    Networking LAN 100 mbps
    Wifi Yes (802.11a, 802.11g, 802.11n)
    Bluetooth No
    UWB No
    Interfaces USB 3 Version:2.0 Powered while off:No
    VGA Yes
    LAN RJ-45
    ESata No
    FireWire No
    Expansion Slot ExpressCard (54, 34)
    Microphone Microphone in 3.5mm
    Headphone Audio out 3.5mm
    Card Reader Memory Stick, Memory Stick PRO, SD, MMC
    Multi Purpose DriveBay No
    Docking Station Port No
    Devices Keyboard Dedicated media playback controls
    Pointing Touchpad (2 Buttons)
    Camera Yes
    Microphone Yes
    Security Features -
    Baterry Cells -
    Type Li-Ion
    Capacity 4000 mAh
    Other Adapter power consumption:Typical: 75 W Power adapter voltage:100 V - 240 V, 50 Hz, 60 Hz
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!