Toshiba Satellite Pro L450-EZ1510
  • Total hits:9523
  • General Class Standard Laptop
    Operating Sistem Windows 7
    Body Dimensions 15.10 in x 1.51 in x 10.50 in
    Weight 2.66 kg (5.86 lb)
    Color Gray
    Display Size 15.6 inches
    Resolution 1366x768
    LED No
    3D No
    Processor Name Intel Core 2 Duo T6570
    Frequence 2.1 GHz
    Cores 2 per processor
    Arhitecture 64-bit
    Technology 45nm
    Chipset Intel GM45 Express
    TDP 53W
    Graphics Type Integrated card
    Name Intel GMA 4500MHD
    Memory 128 MB up to 828 MB
    Memory Capacity 2 GB
    Max Capacity 4 GB
    Max Capacity Per Slot 2 GB
    Type DDR3
    Slots 2
    Total Slots 2
    Storage Capacity 250 GB
    RPM 5400 RPM
    Type Hard Disc (HDD)
    Interface SATA
    Optical Type Reading support: CD DVD
    Writing support: CD DVD
    Networking LAN 100 mbps
    Wifi Yes (802.11b, 802.11g, 802.11n)
    Bluetooth No
    Modem Yes
    Infrared No
    Wimax No
    UWB No
    Interfaces USB 3 Version:2.0 Powered while off:No
    VGA Yes
    LAN RJ-45
    ESata No
    FireWire No
    Microphone Microphone in 3.5mm
    Headphone Audio out 3.5mm
    Card Reader Memory Stick, SD, MMC
    Multi Purpose DriveBay No
    Docking Station Port No
    Devices Keyboard -
    Pointing Touchpad (2 Buttons)
    Camera Yes
    Microphone Yes
    Security Features Kensington lock
    Baterry Cells 6 cells
    Type Li-Ion
    Capacity 4000 mAh
    Autonomy 3.38 Hours
    Other Adapter power consumption:Typical: 65 W Power adapter voltage:100 V - 240 V, 50 Hz, 60 Hz
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!