Toshiba Satellite Pro S300M-EZ2402
  • Total hits:4302
  • General Class Standard Laptop
    Operating Sistem Windows Vista
    Body Dimensions 13.30 in x 1.51 in x 9.60 in
    Weight 2.44 kg (5.38 lb)
    Color Gray
    Display Size 14.1 inches
    Resolution 1280x800
    3D No
    Processor Name Intel Core 2 Duo P8400
    Frequence 2.26 GHz
    Cores 2 per processor
    Cache L2 Cache:3.0 MB
    Arhitecture 64-bit
    Technology 45nm
    Chipset Intel GM45 Express
    TDP 25W
    Features Front side bus (FSB):1066 MHz
    Graphics Type Integrated card
    Name Intel GMA 4500MHD
    Memory 128 MB up to 828 MB
    Memory Capacity 2 GB
    Max Capacity 4 GB
    Max Capacity Per Slot 2 GB
    Type DDR2
    Slots 1
    Total Slots 2
    Storage Capacity 160 GB
    RPM 5400 RPM
    Type Hard Disc (HDD)
    Interface SATA
    Optical Type Reading support: CD DVD
    Writing support: CD DVD
    Networking LAN 1000 mbps
    Wifi Yes (802.11a, 802.11g, 802.11n)
    Bluetooth Yes Version:2.1 EDR:Yes
    Modem Yes
    Infrared No
    Wimax No
    UWB No
    Interfaces USB 3 Version:2.0 Powered while off:Yes
    VGA Yes
    LAN RJ-45
    ESata Yes (1)
    FireWire Yes (1)
    Expansion Slot PC Card (PCMCIA)
    Microphone Microphone in 3.5mm
    Headphone Audio out 3.5mm
    Card Reader Memory Stick, Memory Stick PRO, SD, SDHC, xD-Picture Card, MMC
    Multi Purpose DriveBay No
    Docking Station Port Yes
    Legacy Ports Serial port
    Devices Keyboard -
    Pointing Touchpad (2 Buttons)
    Camera Yes
    Microphone Yes
    Security Features -
    Baterry Cells -
    Type Li-Ion
    Capacity 5100 mAh
    Autonomy 2.96 Hours
    Other Adapter power consumption:Typical: 75 W Power adapter voltage:100 V - 240 V, 50 Hz, 60 Hz
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!