Toshiba Satellite T135-S1300
Toshiba Satellite T135-S1300
  • Total hits:5832
  • General Class Portable Laptop
    Operating Sistem Windows 7
    Body Dimensions 12.70 in x 1.35 in x 8.78 in
    Weight 1.76 kg (3.88 lb)
    Display Size 13.3 inches
    Resolution 1366x768
    LED Yes
    3D No
    Features Surface finish:Glossy
    Processor Name Intel Pentium M SU2700
    Frequence 1.3 GHz
    Cores 1 per processor
    Cache L2 Cache:2.0 MB
    Arhitecture 64-bit
    Technology 45nm
    Chipset Intel GS40 Express
    TDP 10W
    Features Front side bus (FSB):800 MHz
    Graphics Type Integrated card
    Name Intel GMA 4500M
    Memory 128 MB up to 1340 MB
    Memory Capacity 3 GB
    Max Capacity 4 GB
    Type DDR3
    Total Slots 2
    Storage Capacity 250 GB
    RPM 5400 RPM
    Type Hard Disc (HDD)
    Interface SATA
    Features Accelerometer for HDD protection:Yes
    Optical Type -
    Networking LAN 100 mbps
    Wifi Yes (802.11b, 802.11g, 802.11n)
    Bluetooth No
    UWB No
    Interfaces USB 3 Version:2.0 Powered while off:Yes
    HDMI Yes
    VGA Yes
    LAN RJ-45
    ESata No
    FireWire No
    Card Reader Memory Stick, Memory Stick PRO, SD, SDHC, xD-Picture Card, MMC
    Multi Purpose DriveBay No
    Docking Station Port No
    Devices Keyboard -
    Pointing Touchpad
    Camera Yes
    Microphone Yes
    Security Features -
    Baterry Cells 6 cells
    Capacity 5600 mAh
    Autonomy 9.4 Hours
    Other Power adapter voltage:100 V - 240 V, 50 Hz, 60 Hz
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!