Toshiba AC100-10K
Toshiba AC100-10K
  • Total hits:4355
  • General Class Netbook
    Operating Sistem Android
    Body Dimensions 10.32 in x 0.83 in x 7.48 in
    Weight 394.63 kg (870 lb)
    Color Black
    Display Size 10.1 inches
    Resolution 1024x600
    LED Yes
    3D No
    Processor Name NVIDIA Tegra 250
    Frequence 1 GHz
    Graphics Type Integrated card
    Name NVIDIA Other Tegra 250
    Memory Capacity 0.5 GB
    Max Capacity 0.5 GB
    Type DDR2
    Storage Capacity 8 GB
    Type Flash memory
    Optical Type No
    Networking LAN -
    Wifi Yes (802.11b, 802.11g, 802.11n)
    Bluetooth Yes Version:2.1 EDR:Yes
    UWB No
    Interfaces USB 1 Version:2.0 Powered while off:No
    HDMI Yes
    ESata No
    FireWire No
    Headphone Audio out 3.5mm
    Card Reader SD, SDHC, MMC
    Multi Purpose DriveBay No
    Docking Station Port No
    Devices Keyboard -
    Pointing Touchpad
    Camera Yes, 1.3 megapixels
    Microphone Yes
    Security Features Kensington lock
    Baterry Cells -
    Type Li-Ion
    Other Power adapter voltage:100 V - 240 V, 50 Hz, 60 Hz
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!