Toshiba libretto U100/U105 Series
  • Total hits:25903
  • General Class Netbook
    Operating Sistem Windows 7
    Body Dimensions -
    Color Black
    Display Size 7.2 inches
    Resolution 640x480
    LED Yes
    3D No
    Features Surface finish:Glossy
    Processor Name Intel Pentium M 753
    Frequence 1.2 GHz
    Cores 1 per processor
    Cache L2 Cache:2.0 MB
    Arhitecture 32-bit
    Technology 90nm
    TDP 5.5W
    Features Front side bus (FSB):400 MHz
    Graphics Type Integrated card
    Memory Capacity 0.5 GB
    Storage Capacity 60 GB
    Size 1.8"
    Type Hard Disc (HDD)
    Interface SATA
    Optical Type No
    Networking LAN 100 mbps
    Wifi Yes
    Bluetooth No
    Modem Yes
    Infrared No
    Wimax No
    UWB No
    Interfaces USB Version:2.0
    VGA Yes
    LAN RJ-45
    ESata No
    FireWire Yes (1)
    Expansion Slot PC Card (PCMCIA)
    Microphone Microphone in 3.5mm
    Headphone Audio out 3.5mm
    Card Reader SD
    Multi Purpose DriveBay No
    Docking Station Port No
    Devices Keyboard -
    Pointing Touchpad (2 Buttons, Multitouch)
    Camera No
    Microphone Yes
    Security Features Fingerprint reader
    Baterry Cells 6 cells
    Type Li-Ion
    Capacity 3400 mAh
    Autonomy 2 Hours
    Other Power adapter voltage:100 V - 240 V, 50 Hz, 60 Hz
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!