Toshiba Satellite C675D-S7101
Toshiba Satellite C675D-S7101
  • Total hits:12202
  • General Class Desktop replacement
    Operating Sistem Windows 7
    Body Dimensions -
    Weight 2.81 kg (6.2 lb)
    Color Black
    Display Size 17.3 inches
    Resolution 1600x900
    LED Yes
    3D No
    Processor Name AMD Other E-300
    Frequence 1.3 GHz
    Cores 2 per processor
    Cache L2 Cache:1.0 MB
    Arhitecture 64-bit
    Technology 40nm
    TDP 18W
    Graphics Type Integrated card
    Name ATI Mobility Radeon HD 6310
    Memory Capacity 4 GB
    Type DDR3
    Slots 2
    Storage Capacity 640 GB
    Size 2.5"
    RPM 5400 RPM
    Type Hard Disc (HDD)
    Interface SATA
    Optical Type Reading support: CD DVD
    Writing support: CD DVD
    Networking LAN 100 mbps
    Wifi Yes (802.11b, 802.11g, 802.11n)
    Bluetooth No
    UWB No
    Interfaces USB Powered while off:No
    VGA Yes
    LAN RJ-45
    ESata No
    Thunderbolt No
    FireWire No
    Microphone Microphone in 3.5mm
    Headphone Audio out 3.5mm
    Card Reader Yes
    Multi Purpose DriveBay No
    Docking Station Port No
    Devices Keyboard -
    Pointing Touchpad (2 Buttons, Multitouch)
    Camera Yes
    Microphone Yes
    Security Features Kensington lock, Face recognition webcam
    Baterry Cells 6 cells
    Type Li-Ion
    Capacity 48 WHr
    Autonomy 3.97 Hours
    Other Adapter power consumption:Typical: 65 W Power adapter voltage:100 V - 240 V, 50 Hz, 60 Hz
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!