Toshiba Satellite L675D-S7106
Toshiba Satellite L675D-S7106
  • Total hits:7095
  • General Class Desktop replacement
    Operating Sistem Windows 7
    Body Dimensions 16.20 in x 1.49 in x 10.60 in
    Weight 3.00 kg (6.61 lb)
    Color Black
    Display Size 17.3 inches
    Resolution 1600x900
    LED Yes
    3D No
    Processor Name AMD Phenom II P860
    Frequence 2 GHz
    Cores 3 per processor
    Cache L2 Cache:0.5 MB
    Arhitecture 64-bit
    Technology 45nm
    Chipset AMD M880G
    TDP 35W
    Features Front side bus (FSB):3600 MHz
    Graphics Type Integrated card
    Name ATI Mobility Radeon HD 4250
    Memory 256 MB up to 1917 MB
    Memory Capacity 4 GB
    Max Capacity 8 GB
    Max Capacity Per Slot 4 GB
    Type DDR3
    Slots 2
    Total Slots 2
    Storage Capacity 500 GB
    Size 2.5"
    RPM 5400 RPM
    Type Hard Disc (HDD)
    Interface SATA
    Optical Type Reading support: CD DVD BD
    Writing support: CD DVD
    Features Disc labeling:Yes (Labelflash)
    Networking LAN 100 mbps
    Wifi Yes (802.11b, 802.11g, 802.11n)
    Bluetooth No
    UWB No
    Interfaces USB 2 Version:2.0 Powered while off:No
    HDMI Yes
    VGA Yes
    LAN RJ-45
    ESata Yes (1)
    FireWire No
    Microphone Microphone in 3.5mm
    Headphone Audio out 3.5mm
    Card Reader Memory Stick, Memory Stick PRO, SD, SDHC, miniSD, MMC
    Multi Purpose DriveBay No
    Docking Station Port No
    Devices Keyboard -
    Pointing Touchpad (2 Buttons, Multitouch)
    Camera Yes
    Microphone Yes
    Security Features Kensington lock, Face recognition webcam
    Baterry Cells 6 cells
    Type Li-Ion
    Capacity 48 WHr
    Autonomy 3.42 Hours
    Other Adapter power consumption:Typical: 65 W Power adapter voltage:100 V - 240 V, 50 Hz, 60 Hz
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!