Toshiba Satellite T135-S1310
Toshiba Satellite T135-S1310
  • Total hits:6557
  • General Class Portable Laptop
    Body Dimensions 12.70 in x 1.35 in x 8.78 in
    3D No
    Processor Name Intel Pentium Dual-Core SU4100
    Frequence 1.3 GHz
    Cores 2 per processor
    Technology 45nm
    TDP 10W
    Features Front side bus (FSB):800 MHz
    Graphics Type Integrated card
    Name Intel GMA 4500M
    Memory up to 1759 MB
    Memory Capacity 4 GB
    Max Capacity 4 GB
    Type DDR3
    Storage Capacity 320 GB
    Interface SATA
    Optical Type -
    Networking LAN 100 mbps
    Wifi Yes (802.11b, 802.11g, 802.11n)
    Bluetooth Yes Version:2.1 EDR:Yes
    LAN RJ-45
    ESata Yes
    FireWire No
    Microphone Microphone in 3.5mm
    Headphone Audio out 3.5mm
    Card Reader Yes
    Devices Keyboard -
    Pointing Touchpad
    Camera Yes, 1.3 megapixels
    Microphone Yes
    Security Features -
    Baterry Cells 6 cells
    Type Li-Ion
    Capacity 5600 mAh
    Autonomy 9.37 Hours
    We can not guarantee that the information on this page is 100% correct. Report!